more from
NaNa Disc | נענע דיסק

ס​י​מ​נ​י​ם של ח​ו​ל​ש​ה

by ברי סחרוף

/
 • Digital Album
  Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ₪30 ILS

  You own this

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  האלבום יישלח אליכם בדואר רשום ובנוסף תקבלו עותק דיגיטלי להורדה מיידית של השירים

  Includes unlimited streaming of סימנים של חולשה via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days

    ₪45 ILS

  You own this  

   

1.
לשכונה ההיא קראו ע"ש יו"ר הכנסת, רומנים-מרוקאים-פולנים התערבבו בחולות. הרבה מלפפון חמוץ (הרבה לחם עם חלבה), במצעד הפזמונים השנתי ראשונה דליילה - - - כמה חול - כמה יוסי. היה טוב - היה יוסי. בהצגה יומית טרזן מנצח את מצ'יסטה, ולשלמה יש גיטרה בצבע לבן ואהובה נתנה את כל מה שהיה לה, ואמא ואבא פחדו שתצא עבריין. פאני היל מיד ליד מיד ליד... גשם של גוגואים! בור ערבי - ובור יהודי. ורחוק רחוק בצפון... הדבר האמיתי, בעיר הגדולה (בשישי שבת) מחפשים עניינים.
2.
ברוכים הבאים למסיבת סוף המאה. אצלנו תקבל אקדח ומסכה. קרני-הפלא חותכות מבעד לריסים שירי אהבה ישר לורידים. התפוח רקוב מלא תולעים, אבל זה לא נורא; מכונת הלהיטים שולפת את הדבר הבא. ואז אמרת: "ספר לי על אושר" - איזו הפתעה, הנה זה בא: רעש לבן, מטפטף לתוך האוזניים, מנגן כל הזמן. רעש לבן, קח לך צעצוע ותישן. דבש ניגר מתוך גופך וים של אהבה מציף אותך שבעה מדורים ובכל אחד יש מופע שתפור במיוחד בשבילך אל תפחד ילד, אל תפחד. יש לי אקדח - אתה לא לבד, אנ'לא יודע אם זאת הדרך אל האושר, שלא תהיה מופתע, הנה תשמע: רעש לבן
3.
הזיות 05:21
את מתפוגגת אל תוך הזיכרון, נוגעת בי לרגע עם האור הראשון מעלי, וקר לי כל כך או אולי זה סוף העולם. אני זוכר - שסיפרת לי שנולדת מחדש הוא מלמד אותך לגעת, הוא מלמד אותך לרקוד בשבילו, אני מאבד אותך בזרועותיו. לא, אנ'לא יכול לעלות, אנ'לא יכול לעלות על הגל, לעלות על הגל - הזיות... כמה אפשר לחכות, אני עף! אל תשכחי שיש לך אותי הזיות, הזיות... כמה אפשר לחכות. את לוחשת: תבוא אלי עכשיו תדבר איתי בשקט ותקלף את הבגדים מעלי, עוד פעם אחת ודי - איפה את?? אני רואה מלמעלה את הצל שנופל: על פנייך, על שדייך, על שפתייך מתפתל מסומם, אני צולל איתך - ונרדם.
4.
תני לי מקום אצלך בפינה בצלצול פעמון מיד אני בא. תני לי מקום שאפשר לבקר, תני לי היום סיבה להישאר; אשלח לך פתקים זוהרים, אני אוהב אותך בקפה יש סימנים אז דוקטור - תן לי מירשם, לאט לאט אני הולך ונעלם... (משהו ורוד, משהו לבן, תן ויטמין, תן אספירין, תן לי לעוף, תן לי ליפול, דוקטור אני לא מצליח לצלול) תני לי מקום אצלך בשגרה, מקום מיוחד שרק את מכירה. אהיה הדחליל אצלך בפינה שלא יתקרבו, שאף אחד לא יגע אשלח לך זר של קוצים - אני אוהב אותך (אפתח עוד קופה של שרצים) אז דוקטור תן לי מרשם... לאט לאט אני הולך ונעלם
5.
חבל שאת לא מגלה לא מראה סימנים של חולשה. כן, הפחד משאיר צלקות מקרוב את לא מוכנה בורחת מהמחשבות של עצמך, חיוכך מעוקם כמו סימן-שאלה (?) תמיד מתקפלת בזמן, זה חבל שאת לא מגלה חבל שאת לא. אמרת שזה כמו מלחמה - לילה ועוד לילה אותה הבחילה. לא מאמינה לאף גבר בעיר, מקרוב היא לא מוכנה. זה חבל שאת לא מגלה. חבל שאת לא.
6.
אם הייתי יכול, הייתי הופך את היין לדם ושותה עד הסוף. צוחק וצובע אותך באדום, אם יכולתי לבעור מתוך הר הגעש מתפרץ בשחור. עוטף את גופי לכבודך בגלימה נכנס ועושה לך שמות בנשמה. אז אם הייתי יכול לקחת אותך אל הצד האפל להחליף את העור, בואי נתחבר אל הצד האחר. אם יכולתי ליפול עמוק עמוק במים לדעת בלי לשאול, לנשום את ניחוח פרחי-הרע, אם יכולתי לחזור לשבת על עץ עם הקוף הראשון (מי זה אמר שהזנב מיותר) לקחת בננה עוד לא מאוחר.
7.
בשבילך 04:38
תמיד רעב, לא מוותר על פירורים. אפילו היום כשהשמש יוקדת, את יודעת, משוגעים כמו פרחים מפלסטיק (אף פעם לא נובלים). למרות שאת נועצת בי שיניים לא מרגיש בשום כאב גם אם אצטרך להיתלות בציפורניים ביום כזה אני לא עוזב. כי בשבילך הוא ירקוד כמו אלוויס פרסלי בשבילך הוא יקמט את האוויר ביום כזה כמו עבד לרגלייך (תשתמשי בי, תשתמשי) תמיד רעב, זוחל אלייך כמו תולעת לא מכיר שום דרך אחרת אני יודע שאני דביק והסבלנות של פוקעת אבל ביום כזה אני לא עוזב כי בשבילך הוא ילבש חולצה ממשי בשבילך הוא מתפזר בכל העיר ביום כזה כמו עבד לרגלייך (תשתמשי בי), תשתמשי!
8.
הנה נפתלי, נפתלי הדג הפה קצת פתוח לא מוציא אף מילה. מתחת לפוני עיניים כחולות הרופא אמר שהטבע עושה טעויות. וכולם הסתכלו עליו וצחקו מבוקר עד ערב עושה פרצופים מתבלבל בידיים מלכלך ת'סדינים וכולם הסתכלו עליו וצחקו. (כולם צחקו עליו והתרחקו) קשה, קשה להיות בן-אדם נפתלי רוצה לחזור אל הים לפעמים קירות חשופים זה מראה מלבב כמו מסך שקוף שמכסה את הפגמים. חיוך שמתוח עד כאב בעולם המופלא ללא מלים שקט, שקט שאפשר למשש כחול בעניים זה מה שיש. קשה, קשה להיות בן-אדם, נפתלי רוצה לחזור אל הים.
9.
איי איי איי איי, אה-איי איי איייאיאי. איי איי איי איי, אה-איי איי איי איי איי איי, אה-איי איי איייאיאי. אני רוצה מִידָבֵּר רק איתך איי איי איי איי, אה-איי איי איייאיאי.
10.
בקרחת היער היא גרה לבד לא תוכל לחפש אותה, אותך היא תמצא. הדלת נפתחת ואתה מסתנוור: על כתפה ינשוף עיוור "בוא תכנס, אל תהסס, השולחן ערוך יש מכל טוב. אני המלכה שלך" - היא שוכבת איתך, לעולם לא תדע דמעות על גופך. לדמעות של לילי יש טעם לוואי מר. בקרוב עם לילי יהיה לך כדאי כשהיא מפזרת את בשם גופה העצים שביער עוצרים נשימה. הימים מתחלפים, אתה לא תעזוב "טעים אותך לאהוב, הרגע קרוב הרגע הטוב". האויר מאדים אתה לא מאמין. "אהבתי אותך מכל בני התמותה" כוכבת הלילה תערוף את ראשך.
11.
רגעים 03:47
בסתיו אני מרגיש את זה שוב. כלבים בשלכת נהיה לי עצוב, לחשוב. לחשוב. איך מפסיקים בשתיים בלילה אוכל ממתקים - - - מתחת לשכבות גיליתי שחסרים לי רגעים בסתיו אני מרגיש את זה שוב: הגוף לא רגוע, בידיים רטוב, מהר חולפים הימים, ברגע של חולשה אתה מבין. מתחת לשכבות גיליתי שחסרים לי רגעים. בסתיו אני מרגיש את זה שוב
12.
מטוס סילון חוצה את האוקיינוס וחוצה לך את הלב פרווה בצבע שלג, ניתוח פלסטי שמתקן את מה שאין בבית מלון נוצץ נוצץ יש הכל במקרר פעם אמרו לך שכסף זה זמן. צריך למהר עמוק בקצפת רחוק מהעולם עמוק בקצפת צעד אחד לפני כולם היה כל כך משעמם היה חבר שלא הפסיק לדבר זה לא חיים את אמרת לו, זאת לא צורה להתבגר מטוס סילון היא רצתה, יש גברים שיודעים להסתדר מטוס סילון חוצה את האוקיינוס וחוצה לך את הלב
13.
שדה תעופה, אין לנו כרטיסים; כולם קופצים על היאכטה בשעות הדמדומים - מחטטת בכיסים כמו בהמון סרטים (בריז'יט ברדו זה לא פשוט), שיא עולמי למסכנים. רק מה קרה לה, לגליה, היא הופכת לציפור והיא לא תחזור. מה קרה לה, לגליה, היא שולחת נשיקות מהארמון (זה לא חלום). הם רוצים להאמין: קאובוי בלי אקדחים, זה לא ממש עגבת - זה לא כל כך כינים! בחלון הראווה אנחנו בודדים ומה עם המולדת? אתה עוד תכתוב שירים?

credits

released January 1, 1993

ברי סחרוף: שירה, גיטרה, קלידים
רע מוכיח: תופים, דגימות, קלידים, תכנות מחשב, גיטרות, בס, שירה
עודד שכטר: בס בשירים 5, 6, 8, 9, 10, 12, 13
גידי רז: גיטרות בשירים 9, 12, 13
ג'וני שועלי: בס, קלידים, תכנות מחשב, קולות

הפקה מוסיקלית: רע מוכיח וברי סחרוף

טכנאי הקלטה ומיקס: אורי ברק, פרנקי ליווארט
עוזרי טכנאי: שרון ענבר, עופר גת
הקלטה: אולפני העוגן, אולפני די.בי.
מיקס: אולפני די.בי., אולפני העוגן
עריכה דיגיטלית: מוסיקה פלוס - סטודיו עמית רונאל, טלי כץ - אס.די.אל.
עוזרי הפקה: יואב רייס, סיון פולק

יחסי ציבור: יעל לוי, מאיה קרבט
צילומים (ברי סחרוף + רע מוכיח): רן גולני
עיצוב: אילת אביב

www.berry.co.il

הפקה: ניצן ("המנוול") זעירא

license

all rights reserved

tags

about

Berry Sakharof | ברי סחרוף Israel

כל האלבומים של ברי סחרוף להאזנה והורדה

contact / help

Contact Berry Sakharof | ברי סחרוף

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account